A Mile Banktechnika Kft pályafutása 1998-ban indult, amikor az RPC iroda- és banktechnikai Kft-ből kiválva megkezdte önálló működését a 3 főt alkalmazó Mile Bt. A fiatalos, céltudatos vállalkozás banktechnikai és mechanikus vagyonvédelmi eszközök kereskedelmére, javítására, illetve karbantartására specializálódott, azaz a „klasszikus” banktechnikát tekintette fő tevékenységének.

KÉSZPÉNZFORGALOM ALAKULÁSA MAGYARORSZÁGON

Az elmúlt években, főleg a Covid hatására jelentősen fejlődtek az elektronikus fizetési módozatok, ezáltal nőtt az e-fizetés aránya. Ezzel párhuzamosan a készpénzállomány is folyamatosan nő: 2018 végén 5998 milliárd, 2019 végén 6627 milliárd forintnyi bankjegy és érme volt forgalomban. A koronavírus-járvány alatt nem tört nem a tendencia, a lakossági készpénzállomány 2020 júniusában már 7000 milliárd határán volt, derül ki a Magyar Nemzeti Bank legfrissebb adataiból.

MILE-MÉRFÖLDKÖVEK A PÉNZKEZELÉS AUTOMATIZÁLÁSÁBAN

2013: Az asztali automata pénzfeldolgozók piaci bevezetése
2016: Az első futárszolgálati depók házipénztárainak automatizálása (befizető automaták)
2018: Az első nagyáruházi házipénztárak automatizálása (ki- és befizető automaták)
2020: A személyzettel dolgozó kasszák befizető automatáinak telepítése (ki- és befizető automaták)
2021: Kiskereskedelmi kiszolgálópontok automatizálása (ki- és befizető automaták)

A vállalkozás dinamikus fejlődése folyamán a kezdeti termékkereskedőből komplex készpénzkezelési megoldásokat nyújtó Mile Banktechnika Kft-vé nőtte ki magát, miközben a szegmens piacvezetőjévé lépett elő.

A MILE Banktechnika Kft fejlődésében – miután a dél-budai telephelyet is kinőtte a vállalkozás – a következő állomást egy saját irodaház, bemutatóterem és raktár komplexum jelentette, mellyel igyekszünk vállalni és kielégíteni a megnövekedett érdeklődést termékeink, illetve a fejlesztéseink iránt. 2019 augusztustól új irodaházunkban fogadjuk meglévő és leendő partnereinket.

A MILE BANKTECHNIKA VÍZIÓJA

Célunk az elkövetkezendő 3 évben a befizetési és pénztári pontokon megszabadítani a személyzetet a készpénzkezelési feladatoktól. A bankjegyek és érmék a vevő kezeiből egyenesen a pénzszállító feldolgozó asztalára kerüljenek, minimalizálva ezáltal minden kockázatot és költséget.